DoğaŞifalı Kürler

Cevizden Gelen Şifa

Ceviz için söylenen tüm kürleri denedim diyebilirim . Tüm bunları yapmamdaki sebep, televizyon ve internette devamlı bahsedilen faydalarını deneyimlemek istememdi. Sonuçların kişiye göre deyişeceğini biliyorum. Ama en azından deneyen biri olarak bendeki sonuçlarını yazmak istedim.

Denediğim kürler:

-Yapraklarını topladım, yıkayarak kuruttum, kaynatarak suyunu hazırladım.

-Yeşil dış kabuğunu kaynatarak suyunu hazırladım

-Dış kuru kabuğunu kaynatarak suyunu hazırladım.

-Cevizin içerisindeki akciğere benzeyen kabuğu kaynatıp suyunu hazırladım.

-Cevizin yenilen iç kısmını geceden suyun içerisine koyup sabah kullanmak üzere hazırladım.

-Ceviz yağı satın aldım.

Saçımda denemeye karar verdim. Dökülme oluyordu. Aslında en önemli sebebi hormonsal bozukluklar ,genler ,stres ve vitamin eksikliği. Yani önce içer den tedavi etmek lazım. Eğer bu problem hal olmadıysa , en pahalı sabunlar ,şampuanlar ve kozmetik ürünlerde kullanılsa yada iddialı bitkisel kürlerde yapılsa sonuç değişmiyor ve zaman kaybediliyor.

Saç dökülmesinin nedenlerini bilmek  doğru tedavi şekli konusunda baştan bazı tedbirler almanızı sağlayacaktır.

Uygunsuz saç bakımı ve kozmetik ürün kullanmak, boya, renk açma, düzleştirme, sık sık yıkamak ve fırçalamak gibi yöntemler  saçı zayıflatıp kırılmasına  ve dökülmesine neden olabiliyor. Saçı çeken atkuyruğu,  sıkı lastiklerle toplama gibi saç şekillerinin de sıklıkla uygulanmaması gerekiyor. Çünkü saç diplerine etki eden  kuvvet saç kaybına neden olabiliyor.

Bence önce konunun uzmanı doktorlara başvurmak lazım. İç de yatan bir sebep olmaksızın dökülme devam ediyorsa o zaman benimde bizzat tecrübe ettiğim ve sonuç aldığım bu kürleri öneririm.Dökülme durduğu gibi saçım parlaklık kazandı ve yeni saçlar çıkmaya başladı. Kürü kullanırken saçım için  sadece zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Asla saç kremi  kullanmıyorum. Birde sarımsak ve hint yağıyla dönüşümlü olarak bakım yapıyorum. Yinede tüm bu ürünler belki sizin cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyon da oluşturabilir. O yüzden önce cildinizde küçük bir alana sürerek deneyin,bekleme sonucunda herhangi bir olumsuzluk yoksa kullanabilirsiniz. Bitkisel kürlerde  tedbirli davranmak  her zaman iyidir . Birde çok  sorulan bir soru var,saç rengine tesir ediyormu diye. Evet ediyor. Açık saç renklerinde dikkat edilmedi. Umarım sizde benim gibi dener ve olumlu sonuç alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu